Projektowanie oświetlenia LED

Aranżacje oświetlenia

W przypadku istniejących już instalacji świetlnych, na początku projektowania oświetlenia tworzymy szczegółowy audyt oświetlenia, w którym wykazujemy oszczędności, jakie przynosi wymiana oświetlenia tradycyjnego na oświetlenie LED. Zawiera się w nim ocena obecnego systemu świetlnego i wskazana zostaje możliwość zmian do realizacji przy jego modernizacji. Weryfikowane są przy tym możliwości montażowe oraz określane są wymagania oświetleniowe dla projektu w danym obiekcie.Projektowanie oświetlenia LED – etapyNa podstawie audytu oraz wymagań klienta tworzona jest symulacja oświetlenia. Do projektowania oświetlenia korzystamy z programu Dialux. Tworząc projekty oświetlenia wyliczamy zyski energetyczne po modernizacji oświetlenia, a także zwrot kosztów inwestycji.

Analiza projektuJednak podstawą projektowania oświetlenia LED jest analiza każdej koncepcji projektu oświetleniowego. Każde oświetlenie musi spełniać odpowiednie warunki (często również określone prawnie), a także posiadać cechy szczególne (odpowiadające charakterowi budynku i wykonywanej w nim pracy). Standardy dyktują projektowi poziom natężenia oświetlenia, stopień ochrony przed olśnieniem, jasność oraz poziom oddania barw. Jeśli chodzi natomiast o planowanie jakościowe to bardzo ważnym jest uzyskanie największej ilości informacji o środowisku, które ma być oświetlone, na uwadze należy mieć to jak oświetlenie będzie wykorzystywane, kto będzie z niego korzystał, a także od stylu architektury..Specjalizujemy się w:Pojektach oświetlenia drogowego

(przejścia dla pieszych)

Projektach oświetlenia ulicznego

Projektach oświetlenia biura

Projektach oświetlenia basenów

Projektach oświetlenia hali

I wielu innych.Koncepcja realizacji oświetlenia


Kolejnym etapem tworzenia oświetlenia jest stworzenie jego koncepcji. Koncepcja projektowa łączy w sobie zarówno techniczne, jak i estetyczne wymagania kompleksowych wytycznych. Jest zgodna ze specyfikacją oraz wymaganymi standardami, brane są w niej również koszty inwestycyjne oraz eksploatacyjne. Dobra koncepcja oświetlenia stworzy najlepszy projekt oświetlenia.Projektowanie oświetlenia LED


Podczas etapu projektowania oświetlenia LED podejmuje się decyzje co do opraw oraz lamp, które zostaną wykorzystane. W tym momencie decyduje się również o aranżacji oświetlenia i jego montażu, a także o wymaganych urządzeniach kontrolnych i sterujących. Projektowanie oświetlenia to cykliczny proces, w którym opracowywane rozwiązania są stale porównane z określonymi wcześniej wymaganiami.

Prace projektowe kończą się przygotowaniem kompletnego projektu technicznego, nasza firma działa na każdym etapie realizacji projektu i inwestycji, kontaktując się przy tym z klientem i uwzględniając jego indywidualne potrzeby.

Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami handlowymi
  gl@globuslighting.pl

  +48 537 119 116

2