Pare słów o Globus Lighting

Producent oświetlenia LED

Historia


S woją działalność zaczęliśmy w oparciu o doświadczenie jednej z największej firmy produkującej narzędzia dla przemysłu z blisko 100-letnią tradycją. Z przedsiębiorstwa Globus stworzyliśmy oddzielną spółkę Globus Lighting, stając się jednym z polskich producentów oświetlenia przemysłowego oraz specjalistycznego.

Od niemal 100 lat spółka Globus zajmowała się produkcją narzędzi dla przemysłu – co w tamtym czasie stanowiło fundament funkcjonowania każdej profesjonalnej firmy. Od 2007 roku, w efekcie pogłębiającej się rewolucji technologicznej i zmian w zakresie oświetlenia LED, powołano nową spółkę – Globus Lighting, mającą zająć się głównie produkcją oświetlenia LED.

Aktualnie Globus Lighting to samodzielna spółka, posiadająca prywatne zaplecze produkcyjne. Jednym z najważniejszych kroków do rozwoju firmy było powołanie własnej sekcji Badań i Rozwoju, niezależnej od firmy-matki Globus. To tam projektowane, testowane i doskonalone są produkty i poszczególne komponenty oświetlenia LED.


Początek działalnościRok 2007 to był dopiero początek – konieczne było przygotowanie specjalistycznej linii produkcyjnej oświetlenia LED, dostarczającą doskonałej jakości komponenty zarówno do zagranicznych, jak i polskich klientów. Pierwsza produkcja ruszyła kilka lat później w Bielsku-Białej i od tego czasu firma Globus Lighting stała się jedną z najważniejszych polskich firm zapewniającą oświetlenie LED nawet dla najbardziej wymagającego klienta.

Z początku jednak oferta ograniczała się jedynie do produktów skierowanych do przemysłu. Aktualnie Globus Lighting zajmuje się produkcją oraz dystrybucją oświetlenia do przestrzeni obiektów użyteczności publicznej, hoteli, hal sportowych czy biur. Oprawy LED Globus Lighting stosowane są zatem zarówno w obiektach przemysłowych, jak i miejscach o trudnych warunkach atmosferycznych, co tylko podkreśla niezwykłą trwałość oraz niezawodność oferowanego oświetlenia LED.Rozwiązania stosowane przez Globus LightingRozwiązania

Oświetlenie przemysłowe

Rozwiązania

Oświetlenie uliczne

Rozwiązania

Oświetlenie hotelowe

Rozwiązania

Oświetlenie biurowe

Rozwiązania

Oświetlenie przeciwwybuchowe

Oferta skierowana do najbardziej wymagających klientów


Globus Lighting w ciągu ostatnich lat wypracował niezwykle wysoką pozycję wśród licznej konkurencji. Za doskonałością konstrukcji naszych opraw przemawia miejsce ich tworzenia – linie produkcyjne znajdują się na terenie Polski. Nowoczesna technologia zastosowana do ich wyprodukowania zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom, a także generuje coraz większe oszczędności, które z pewnością przełożą się na obniżenie kosztów prowadzenia firmy. Niewadliwe komponenty, a także wysokiej jakości oświetlenie LED doskonale wpływa na jakość pracy zatrudnionych w danym miejscu pracowników, zwiększając ich wydajność oraz poprawiając samopoczucie.Czym się wyróżniamy?


Nasi klienci mogą liczyć na pełne oprawy oświetlenia LED, dodatkowo uzupełnienie systemem sterowania w modelu tradycyjnym bądź stosowanym powszechnie, uniwersalnym DALI. Swoją pracę rozpoczynamy od stworzenia indywidualnego projektu rozmieszczenia oświetlenia, a dokumentację uzupełniamy o niezbędne koszty i co najważniejsze – informacjami istotnymi do wyliczenia zwrotu z inwestycji wymiany tradycyjnego oświetlenia.

W produkcji opraw wykorzystujemy zarówno sprawdzone technologie, jak i innowacje skierowane na osiągnięcie jak najwyższej korzyści ekonomicznej wszystkich klientów. Skupiamy się także na jakości i podniesieniu komfortu pracy w miejscach, gdzie planowana jest wymiana tradycyjnego oświetlenia na oprawy LED. Istotą naszej pracy jest dostarczenie najlepszej jakości produktów, zgodnych z najnowszymi standardami i nowinkami technologicznymi, z uwzględnieniem wszystkich potrzeb klientów.

Przykładowe realizacje


Mimo tego, że na rynku oświetlenia LED Globus Lighting znajduje się od niedawna, zdążyliśmy wypracować renomę wśród naszej konkurencji. Dzięki temu mieliśmy okazję do zaprojektowania profesjonalnego oświetlenia LED, wraz z systemem sterowania, dla magazynu największego koncernu spożywczego Mondelez w Skarbimierzu, niedaleko Wrocławia.

Oprawy LED dla Mondelez zastosowano w warunkach HACAP, z atestem PZHz, przy zachowaniu rygorystycznych wymagań wynikających ze specyfikacji branży spożywczej. W projekcie oświetlenia użyto oprawy High Bay LED, która świetnie pasuje do przestrzeni przemysłowych. Natężenie oprawy w pomieszczeniu powyżej 4 metrów jest niezwykle komfortowe dla pracowników oraz zapewnia im wysokie bezpieczeństwo. Dzięki temu wzrosła efektywność i żywotność oświetlenia, co przyniosło oszczędność energii elektrycznej oraz redukcję kosztów związanych z wymianą oświetlenia i jego konserwacją o ponad 60 procent!

Opracowaliśmy również specyficzny projekt wymiany oświetlenia dla firmy przemysłowej Stradom z Częstochowy. W przestrzeni zastosowano szczelne belki LED typu Belus z systemem sterowania DALI, przeznaczone do oświetlenia hal produkcyjnych i magazynów. Modernizacja oświetlenia LED i zainstalowanie rozwiązań skierowanych na poszczególne stanowiska pracy, pozwoliło na zaoszczędzenie aż 70 procent kosztów przeznaczanych na wydatki na energię elektryczną.


Zapraszamy do współpracy!
  gl@globuslighting.pl

  +48 537 119 116

2